463397-2017 - ResultatSverige-Falun: Gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska gaser.
Referensnummer: LD17/01696
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av medicinska gaser, gasblandningar och torris till 2 lagerställen vid lasaretten i Falun och Mora.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24111500 Gaser för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar landstingets behov av medicinska gaser, gasblandningar och torris till 2 lagerställen.