463452-2020 - ResultatSverige-Märsta: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad upphandling - Borttransport och behandling av ÅVC-material
Referensnummer: UH-2020-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är en samordnad upphandling för Sigtuna Vatten & Renhållning, Upplands-Bro kommun och Håbo kommun. Upphandlingen omfattar borttransport och behandling av ÅVC-material.
Upphandlingen är geografiskt uppdelad i två delar.
Delentreprenad 1 omfattar området Sigtuna kommun.
Delentreprenad 2 omfattar områder Upplands-Bro kommun och Håbo kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delentreprenad 1 - Område Sigtuna kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delentreprenad 2 - Område Håbo kommun och Upplands-Bro kommun
Del nr: 2