46346-2020 - ResultatSverige-Boden: Skidskoletjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Alpin infrastruktur
Referensnummer: KS 2019/1198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80415000 Skidskoletjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillhandahållande av alpin infrastruktur i form av en skidanläggning för alpint samt längdåkning inom visst avstånd från Bodens centrum.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80415000 Skidskoletjänster, 92600000 Sporttjänster, 92610000 Drift av idrottsanläggningar, 92620000 Sportrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen