463462-2026 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Lillholmsskolan, Ombyggnad hus A
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLillholmsskolan, Ombyggnad hus A
BeskrivningRenovering, om- och tillbyggnad av hus A. Ytskiktsrenovering av hus A. Tillbyggnad med nytt fläktrum. Nya installationer. Verksamhetsanpassning för anpassad grundskola i en del av hus A. Även markarbeten med nya dagvattensystem, nya fjärrvärmedragningar samt upprustning av skolgården.
Intern identifierareSISAB 2025/533
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLillholmsskolan, Ombyggnad hus A