See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult för framtagning av tillståndsansökan inför nytt tillstånd på Häringetorp som omfattar förbehandling av matavfall
Beskrivning: Upphandlingen av teknisk konsult syftar till att ansökningshandlingar till ändringstillstånd rörande förbehandling av matavfall tas fram. I projektet ingår bland annat att genomföra undersökningar (t.ex. buller och lukt) som krävs för att få fram underlag till tillståndsansökan, ta fram samrådsunderlag, hålla i samråd, upprätta samrådsredogörelse, möten, ansökan med förslag på villkor. Uppdraget kan även omfatta att ta fram kompletteringsunderlag.
Föregående meddelande: 232695-2025
Intern identifierare: 2025-00228
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Avrop från ett dynamiskt inköpssystem.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000