463523-2020 - ResultatSverige-KARLSKRONA: Ugns- och skorstenssotning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rengöring (sotning) och brandskyddskontroll
Referensnummer: KS 2020/5509 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90915000 Ugns- och skorstenssotning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet
Räddningstjänsten Östra Blekinge 222000-1255.
Tjänsten
Upphandlingen avser rengöring (sotning) och brandskyddskontroll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45343100 Brandsäkringsarbeten, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen