463551-2022 - PlaneringSverige-Malmö: Kött
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Färskt kött och viltkött
Referensnummer: 22/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15110000 Kött
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss för upphandlingen av färskt kött och viltkött till Malmö stad.
OBSERVERA att detta är alltså inte en upphandling utan en förfrågan om synpunkter från marknaden på upphandlingsdokumenten.
Vänligen lämna era synpunkter i Tendsign eller maila direkt till mig, annica.axelsson@malmo.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Färskt fläsk, nött och lammkött
Del nr: Del 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15111000 Nötkött, 15115000 Lamm- och fårkött, 15115100 Lammkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss för upphandlingen av Färskt kött och viltkött till Malmö stad
Viltkött, viltfågel och gäss
Del nr: Del 2
15119000 Diverse kött, 15119300 Vilt