463557-2016 - ResultatSverige-Enköping: Frukt, grönsaker och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel Frukt, grönsaker och potatis.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Enköping.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Enköpings kommun upphandlar Livsmedel frukt, grönsaker och potatis i en separat upphandling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.