463565-2017 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport rullande.
Referensnummer: UC-2016-126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Undersökningsbrits, akutbrits, bårunderrede, infusionsställ, op pall, provtagningsvagn, serveringsvagn, säckhållare, tvättsäckshållare, universalvagn.
Upphandlingen avser Undersökningsbrits, akutpatientbrits, bårunderrede, infusionsställ, op pall, provtagningsvagn, serveringsvagn, universalvagn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192150 Behandlingsbritsar, 33192160 Bårar, 33192210 Undersökningsbord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen