463568-2026 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Halmstad - Ängelholm
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Halmstad - Ängelholm
Beskrivning: Upphandlingen avser framtagande av förfrågningsunderlag och upprättande av bygghandling för utförandeentreprenad avseende förläggning av ny optokabelanläggning, dvs. multidukt för blåsfiber, längs järnvägssträckan Halmstad - Ängelholm inklusive leverans av relationshandling och förvaltningsdata efter avslutad efterföljande entreprenad.
Intern identifierare: KOM-419974
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Halmstad - Ängelholm