Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil för övningskörning
Referensnummer: SFF 916/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av fabriksny lastbil för övningskörning vid Rönnowska skolan
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34140000 Tyngre motorfordon, 34144700 Nyttofordon, 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen