463622-2021 - ÄndringSverige-Östersund: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksswitchar, kompletteringsköp
Referensnummer: RS/573/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen skall genomföra en utökning av befintlig nätverkslösning. Detta sker genom ett kompletteringsköp av den utrustning som beskrivs i denna upphandling.
I och med att detta är tillägg till en befintlig miljö kan endast de produkter som finns beskrivna i utvärderingsavsnittet komma ifråga.
Upphandlingen omfattar obligatoriska krav (skakrav), med bilagor, och utvärdering (priser). Åtkomst till skakrav och utvärdering erhålls när anbudsgivare påbörjar anbud.