See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Installation och service av lås och dörrautomatik
Beskrivning: Salems kommun avser att upphandla leverantör som kan tillhandahålla service, underhåll och försäljning av nya låssystem och tillhandahållande av produkter till befintliga låssystem, dörrstängare och dörrautomatik samt nyinstallation. Uppdraget omfattas bl.a. av: - att ge service avseende befintliga låssystem, dörrstängare och dörrautomatik - tillhandahållande av reservdelar för låssystem och låstillbehör över disk i fysisk butik - åtgärder efter besiktningar, felanmälningar o dyl. - vid behov vara behjälplig i dokumentationsarbete, kartläggning och inventeringsjobb etc. - tillhandahållande av befintligt låssystem. - försäljning av nya låssystem Salem kommer att teckna avtal med en (1) leverantör och takvolymen i upphandlingen är 4,5 MSEK.
Intern identifierare: TI 2024-1285
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44521100 Lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44522400 Låsdelar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Priser
Intern identifierare: 5567701437
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del