Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Programtjänst TV kanaler
Referensnummer: 2.2-5856-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar distribution av TV-kanaler omfattande tillhandahållande av teknisk utrustning för TV-mottagning, installation och service till SiS samt leverans av TV-apparater.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen