463731-2016 - ResultatSverige-Linköping: Resebyråtjänster och liknande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänst.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3: `Flygtransport av passagerare och gods, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Linköping.
Nuts-kod SE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Uppdraget omfattar tillhandahållande av ett fullständigt utbud av tjänster för Linköpings Universitets (LiU) resenärer för att kunna genomföra sina tjänsteresor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster, 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.