Officiellt namn: Jönköpings kommun Postadress: Stadskontoret Ort: Jönköping Postnummer: SE-551 89 Land: Sverige Att: Peter Strandsäter E-post:peter.strandsater@jonkoping.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Värme- och sanitetsarbeten Öster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Jönköpings kommun handlar upp ramavtalsleverantör för löpande värme- och sanitetsarbeten på det geografiska området öster (postadress Huskvarna).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.