463844-2019 - ResultatSverige-Ludvika: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränslepellets
Referensnummer: GNU 2019/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar löpande avrop gällande leveranser av bränslepellets till Gagnefs kommun och Gagnefsbostäder AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09100000 Bränslen, 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen