463845-2019 - ResultatSverige-Östersund: Självhäftande etiketter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Emballage för farligt avfall
Referensnummer: RS/411/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192800 Självhäftande etiketter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar emballage för farligt avfall samt en del tillhörande produkter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
GRUPP 1 (POS 1-2) BEHÅLLARE FÖR LÄKEMEDELSAVFALL
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192800 Självhäftande etiketter, 30199760 Etiketter, 44617100 Kartonger, 33141124 Skyddsomslag för vassa föremål, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
GRUPP 2 (POS 3) BEHÅLLARE FÖR LÄKEMEDELSAVFALL
Del nr: 2
GRUPP 3 (POS 4) BEHÅLLARE FÖR FLYTANDE LÄKEMEDEL
Del nr: 3
GRUPP 4 (POS 5) KARTONG MED TILLHÖRANDE PLASTSÄCK FÖR SMITTFÖRANDE AVFALL
Del nr: 4
GRUPP 5 (POS 6-8) KARTONG MED TILLHÖRANDE PLASTSÄCK FÖR SMITTFÖRANDE AVFALL
Del nr: 5
GRUPP 6 (POS 9) BEHÅLLARE FÖR SKÄRANDE/STICKANDE
Del nr: 6
GRUPP 7 (POS 10) BEHÅLLARE FÖR SKÄRANDE/STICKANDE
Del nr: 7
GRUPP 8 (POS 11-13) BEHÅLLARE FÖR SKÄRANDE/STICKANDE
Del nr: 8
GRUPP 9 (POS 14) BEHÅLLARE FÖR SKÄRANDE/STICKANDE, EXTRA HÖG
Del nr: 9
GRUPP 10 (POS 15-16) BEHÅLLARE FÖR SKÄRANDE/STICKANDE
Del nr: 10
GRUPP 11 (POS 17-18) BEHÅLLARE FÖR SKÄRANDE/STICKANDE MED ENKELT LOCK
Del nr: 11
GRUPP 12 (POS 19-20) BEHÅLLARE FÖR HUMANBIOLOGISKT AVFALL, SVART
Del nr: 12
GRUPP 13 (POS 21) BEHÅLLARE FÖR HUMANBIOLOGISKT AVFALL, SVART
Del nr: 13
GRUPP 14 (POS 22) BEHÅLLARE FÖR KOMPOSITER
Del nr: 14
GRUPP 15 (POS 23-30) HINK MED LOCK FÖR BIOLOGISKA PROVER
Del nr: 15
GRUPP 16 (POS 31) ETIKETT FÖR VÄRMEBEHANDLAT
Del nr: 16
GRUPP 17 (POS 32-34) ETIKETTER
Del nr: 17
GRUPP 18 (POS 35) KARTONG FÖR INSAMLING AV EMBALLAGE
Del nr: 18