2. Förfarande
Förfarande
Titel: Framtagning av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad av Torslanda tvärförbindelse
Beskrivning: Upphandlingen kommer ske som ett öppet förfarande enligt Lagen om Offentlig Upphandling kap. 6 § 2. Upphandlingen omfattar framtagning av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad av Torslanda tvärförbindelse. Uppdraget ska starta upp direkt efter avtalstecknande och slutleverans av förfrågningsunderlag ska ske senast 2027-12-17.
Intern identifierare: N400U26-290
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Framtagning av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad av Torslanda tvärförbindelse