4639-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Dokumenthantering inklusive hårdvara
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDokumenthantering inklusive hårdvara
BeskrivningDokumenthantering inklusive hårdvara. Syftet med upphandlingen är att minska Kommunens printvolym och förbrukning av papper samt att tillgodose det kvarvarande behovet av MFP skrivare, skrivare, kopiatorer, scannrar och toner för verksamheterna och tjänster relaterade till skrivare och utskriftshantering.
Intern identifierare23-2010-1417-1010-156
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 30232100 Skrivare och kurvskrivare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000