Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad Avtal 2
Referensnummer: SBN 2021/580
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911200 Städning av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar städning med tillhörande arbetsuppgifter samt städrelaterade uppgifter i de utrymmen som ingår i förfrågningsunderlaget.
Objekten är belägna inom Bodens kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/05/2022Slut: 30/04/2025
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Kan förlängas med ytterligare 1 år