Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal gällande individuell chefscoaching.
Referensnummer: Af-2017/0016 2369
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingens personalavdelning har för avsikt att upphandla tjänster enligt avropsunderlagets specifikation. Avtalet med Arbetsförmedlingen tecknas elektroniskt. Tänk på att registrera er via www.csign.se för att kunna teckna avtal elektroniskt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79633000 Personalutveckling, 80532000 Chefsutbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen