464014-2019 - ResultatSverige-Borås: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorieprodukter
Referensnummer: 18/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar produkter till olika typer av kemiska och biologiska laboratorier. Upphandlingen har fyra olika delar:
— Förbrukningsartiklar och laboratorieutensilier
— Instrument
— Apparater
— Övrig laboratorieutrustning
Anbud kan lämnas på en eller flera delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33793000 Laboratorieglas, 38300000 Mätutrustning, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 38500000 Apparater för kontroll och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen