Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklaver
Referensnummer: EUI 22 033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Upphandlingen omfattar köp av fyra (4) st. autoklaver till Göteborgs universitet. Anbudsgivaren ska leverera, montera, installera samt driftsätta autoklaver för sterilisering av både vätskor och torra utensilier i forsknings- och utbildningslaboratorium.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen