Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling Skinnskattebergs kommun
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Elupphandling för upprättande av ett ramavtal avseende Skinnskattebergs kommun. Totalmängd är ca 5 GWh/år och ramavtalets period är 20230101-20241231 med möjlighet till två optionsår. Sista anbudsdag är 2022-09-05
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Elupphandling för upprättande av ett ramavtal avseende Skinnskattebergs kommun. Totalvolym är ca 5 GWh per år och ramavtalets period är 20230101-20241231 med möjlighet till två optionsår. Sista anbudsdag är 2022-09-05 och anbudet ska vara giltigt t.o.m. 2022-12-05.