Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och avhjälpande underhåll av lås och larm
Referensnummer: SB 2022/249
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och avhjälpande underhåll av Lås och larm. Uppskattad volym är 20 mkr/år och avtalstiden är på 2 år med option på förlängning 1 + 1. Maximal avtalstid är 4 år. Takvolym 96 mkr under avtalets maximala löptid om 4 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 1
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42961100 Passerkontrollsystem, 44521100 Lås, 44522200 Nycklar, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift och avhjälpande underhåll av Lås och larm. Uppskattad volym är 20 mkr/år och avtalstiden är på 2 år med option på förlängning 1 + 1. Maximal avtalstid är 4 år. Takvolym 96 mkr under avtalets totala löptid om 4 år.