464028-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Utrustning för ultraljudsdiagnostik
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsutrustningar
Referensnummer: MT 2022-0101 / 22RS4274
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. ultraljudsutrustningar för leverans till specialistmödravårdsmottagningen, Verksamhetsområde obstetrik och gynekologi, Område specialiserad vård, med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare 1 st. utrustning till Verksamhetsområde obstetrik och gynekologi, Område specialiserad vård, option teknisk serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112200 Ultraljudsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen