2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personalfruktkorgar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal av fruktkorgar till Botkyrka kommun. Leverans ska huvudsakligen ske genom stående abonnemang. Enstaka beställningar ska dock vara möjliga under avtalstiden. Leverans ska ske efter beställning under avtalsperioden till olika adresser inom kommunen. Antalet leveransadresser kan variera över tid. Historiskt har kommunen haft leveranser av fruktkorgar till cirka 60 olika leveransenheter, varav ett flertal leveransenheter dock har samma gatuadress.
Intern identifierare: KS/2026:00222
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Personalfruktkorgar