464067-2017 - ResultatSverige-Växjö: Undersöknings- och säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakning och Trygghetsjour.
Referensnummer: UH-2017-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I Växjöbostäders organisation ingår Bostadssociala gruppen vars uppgift och mål är att skapa och säkerställa trivsel och trygghet för våra hyresgäster. Entreprenör skall under avtalstiden samarbeta med bostadssociala gruppen och arbeta efter uppsatta uppgifter och mål.
Växjöbostäder avser att teckna ramavtal med en (1) entreprenör som skall ha dokumenterad erfarenhet och kompetens av Bevakningsuppdrag där det ingår ärendehantering, bevakning, rondering samt trygghetsjour.
För detaljerad information, ta del av till upphandlingen tillhörande dokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bevakning och trygghetsjour enligt förfrågningsunderlag.