2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsumentförpackade livsmedel
Beskrivning: Denna upphandling avser köp via e-handel (punchout eller katalog) med leverans till beställaren angiven adress/avdelning/våningsplan. Avtalet ska tillgodose verksamheters behov av inköp av mjölk, kaffe, te, kakor mm. Avtalet är ett i huvudsak kompletterande avtal till Lunds universitets övriga avtal inom livsmedelsområdet, exempelvis fruktkorg, kaffeautomater med tillhörande service, tjänstekoncessioner, catering och tårtleveranser
Intern identifierare: V 2025/465
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsumentförpackade livsmedel