2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i VA SYDs medlemskommuner
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten