See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringsskydd - Del A Företag och Del B Fordon
Beskrivning: Försäkringsskydd uppdelat i två delar; Del A. FÖRETAG bestående av egendomsförsäkring, följdskadeförsäkring, ansvarsförsäkring och tilläggsförsäkring. Del B. FORDON Avtalstiden är 2024-10-01 – 2027-09-30 med option för 2028-10-01 – 2028-09-30. Anbud får lämnas på en eller båda delarna. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör per del.
Intern identifierare: Ä2024-6427
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
Ytterligare klassificering (cpv): 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66515000 Skadeförsäkringar, 66515100 Brandförsäkringar, 66515200 Sakförsäkringar, 66515300 Väderförsäkringar och försäkringar mot ekonomisk förlust, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66518200 Tjänster utförda av försäkringsbolag
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del A - Företag
Beskrivning: Försäkringsskydd avseende Del A. FÖRETAG bestående av egendomsförsäkring, följdskadeförsäkring, ansvarsförsäkring och tilläggsförsäkring. Avtalstiden är 2024-10-01 – 2027-09-30 med option för 2028-10-01 – 2028-09-30. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Ytterligare klassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar, 66515100 Brandförsäkringar, 66515200 Sakförsäkringar, 66515300 Väderförsäkringar och försäkringar mot ekonomisk förlust, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66518200 Tjänster utförda av försäkringsbolag
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del B - Fordon
Beskrivning: Försäkringsskydd för Del B. FORDON. Avtalstiden är 2024-10-01 – 2027-09-30 med option för 2028-10-01 – 2028-09-30. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Huvudklassificering (cpv): 66514110 Motorfordonsförsäkringar