464132-2018 - ResultatSverige-Malmö: Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ridanläggning Husie inom Rosengård 130:401 i Malmö
Referensnummer: Pnr 0163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av ridskoleanläggning
Entreprenadform: TE
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112722 Utformning av ridområden, 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen