464136-2020 - ÄndringSverige-Gällivare: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling takskottning och rensning av istappar, ramavtal
Referensnummer: TOP-2020/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Topbostäder AB inbjuder till anbudsgivning avseende manuell takskottning och rensning istappar inom bolagets egna och förvaltade fastigheter när företagets egna resurser inte bedöms vara tillräckliga. Arbetet skall ske efter avrop från beställaren och anbudsgivare skall ha erforderlig organisation för genomförande av uppdraget senast inom 3 dagar efter beställning (snöskottning) och inom 8 timmar (rensning istappar).