464138-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Miljökonsekvensbedömning utom för byggprojekt
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppföljning och utvärdering av kemiska ämnen i miljön
Referensnummer: NV-07115-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90711000 Miljökonsekvensbedömning utom för byggprojekt
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket upphandlar konsulttjänster för uppföljning och utvärdering av kemiska ämnen i miljön