464179-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv. Gisslaren 1, f.d. Ormlången
Referensnummer: 2017/1527-2.5.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kv. Gisslaren omfattar nybyggnad av flerbostadshus och förskola.