464183-2019 - PlaneringSverige-Söderhamn: Transporter (utom avfallstransport)
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter för Bollnäs och Ovanåkers kommun
Referensnummer: 7957
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerad upphandling av Mattransporter Bollnäs och Ovanåkers kommun
Obs! Tider och omfattning kan ändras fram till annonsering av fullständigt upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Planerad upphandling av Mattransporter Bollnäs kommun.