Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CAD-samordnare med dokumentationsansvar i projekt Norrtälje Hamn m.fl.
Referensnummer: KS 2019-1503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär inledningsvis huvudsakligen att ansvara för CAD-samordning, upprätta illustrationer och dokumentera projekt Norrtälje Hamn, men även vid behov i övriga stora samhällsbyggnadsprojekt i Norrtälje stad (ex. Lommarstranden, Närheten och Bryggårdsgärdet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen