464243-2020 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Analystjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsekonomiska analyser och revisionstjänster
Referensnummer: 2020-2245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Energimyndigheten avser upphandla kontrakt för konsulttjänster för samhällsekonomiska analyser. De efterfrågade tjänsterna är att bistå Energimyndigheten med samhällsekonomiska analyser, i syfte att stödja genomförandet av myndighetens uppdrag.