464284-2017 - ResultatSverige-Vänersborg: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av en modern e-handelslösning (beställning och fakturering).
Referensnummer: Dnr: 2016/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Vänersborgs kommun avser att upphandla ett modernt, sammanhållet, tillgängligt och öppet verksamhetsstöd för elektronisk handel. E-handelssystemet skall bygga på vedertagna och standardiserade handelsflöden definierade inom SFTI (Single face to industri).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen