See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggservicetjänst - VVS
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för allmänt förekommande löpande reparations-, service- och underhållsarbeten samt mindre ombyggnads- och tillbyggnad inom VVS. Inom både säkerhetsskydsklassade objekt och allmänna objekt inom Beställarens fastigheter, t.ex. pumpstationer, reservoarer, vattenverk samt övriga förekommande av Beställarens byggnader. Vanligt förekommande uppdrag innefattar t.ex. installationsarbeten, byten och reparationer. Vanligt förekommande uppdrag är t.ex. inkoppling/reparation eller byte av radiator, termostat, sanitetsporslin, vattenberedare, värmepump, byte av vattenmätare, kylanläggningar, värmepumpar m.m.
Intern identifierare: N560U26-119
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggservicetjänst - VVS