2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande och transport av biologiskt avfall
Beskrivning: Biologisk återvinning av källsorterat livsmedels- och köksavfall genom mottagning och behandling i en biogasanläggning. Uppdraget omfattar transport, mellanlagring, förbehandling, rötning samt avsättning av produkterna biogödsel och biogas.
Intern identifierare: 2024.175 TEN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000