See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL Arbetskläder, profilkläder och arbetsskor
Beskrivning: Ramavtal avseende tillhandahållande och leverans av arbetskläder och profilkläder med tryck samt arbetsskor efter avrop till Kopparstadens personal. Avtalstiden är 2024-06-01 - 2026-05-31 med option på 1 + 1 år.
Intern identifierare: Ä2023-6278
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal - Arbetskläder, profilkläder och arbetsskor till Kopparstadens personal