See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färskt kött, färska grönsaker och potatis 2023 SUTOHAMU
Beskrivning: Denna upphandling omfattar livsmedel färskt kött och färska grönsaker enligt produktlista (bilaga produktspec grönsaker och produktspec färskt kött. Anbud kan lämnas på en, fler eller samtliga av nedan angivna positioner. Kommunerna tillagar mat till många olika kundkategorier alltifrån förskola/skola, särskilt boende och sjukhus m.fl. Leverantören skall kunna leverera till samtliga leveransställen enligt Leveransadressförteckningarna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Produktområde 1: Färskt kött
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89540:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Produktområde 2.1: Grönsaker och rotfrukter och produktområde 2.2 Potatis
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89540:Lot:2