464428-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Smycken (varor)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hedersbelöningsgåva, SLL130
Referensnummer: RS2022-0347
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18513000 Smycken (varor)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av hederbelöningsgåva till anställda vid ett tillfälle per år.
För år 2022 medger skattelagstiftningen skattefri hedersbelöningsgåva upp till 15 000 SEK inklusive moms per anställd.
Upphandlingen består av två (2) anbudsområden:
1. Hederbelöningsgåva pärlcollier
2. Hedersbelöningsgåva guldur
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18513100 Pärlor, 18520000 Ur, 18522000 Armbandsur, 18530000 Presenter och priser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen