Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktleveranser till Högsta Domstolen, Högsta förvaltningsdomstolen, Svea hovrätt, Kammarrätten i Stockholm och Lagrådet
Referensnummer: 1486-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fruktleveranser till Högsta Domstolen, Högsta förvaltningsdomstolen, Svea hovrätt, Kammarrätten i Stockholm och Lagrådet i enlighet med upphandlingsdokumenten som helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen