2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förvaltningsnät datakommunikation 2026
Beskrivning: Hyra av punkt till punktförbindelser, svartfiber samt redundant internetkapacitet
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32412000 Kommunikationsnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134804:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72411000 Internetleverantörer