Huvudsaklig CPV-kod 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska Verken i Linköping will invest in a district heat accumulator.
The scope of the works comprises construction, design, materials, manufacturing and establishment of the accumulator.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44611000 Tankar, 44611500 Vattentankar, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51810000 Installation av tankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tekniska verken i Linköping will invest in a district heat accumulator.