46454-2021 - ResultatSverige-KALMAR: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E – tjänsteplattform (Open ePlatform), drift och utveckling 2020-11
Referensnummer: 2020-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
E-tjänsteplattform, underhåll, support och utveckling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72224100 Planering av systemimplementation, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen