Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gardiner inklusive sömnad, skötsel och montering
Referensnummer: V-2017-0906
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39515100 Gardiner
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH upphandlar ett ramavtal för gardiner, inklusive sömnad, reparation, tvätt, leverans och montering. Då det är ett ramavtal är dess värde endast en uppskattning som inte kan garanteras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster, 98393000 Skräddartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
KTH upphandlar ett ramavtal för gardiner, inklusive sömnad, reparation, tvätt, leverans och montering.